Newsletter
Chcesz otrzymywać horoskopy, prognozy i nowości na swój e-mail?
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Opcje przeglądania

Zamów Swój indywidualny horoskop na rok 2021 dla Strzelca

Zamów już dziś Swój indywidualny horoskop na rok 2021 przygotowany w oparciu o Twoją datę i miejsce urodzenia.

Twój indywidualny horoskop na rok 2021 otrzymasz w pliku PDF, który będzie miał od 4 do 8 stron. Będzie on zawierał omówienie Twojej prognozy powodzenia na rok 2021, mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia, wskazówki na szczęście i pomyślność w życiu osobistym, pracy, biznesie i finansach. 

 

Jak zamówisz indywidualny horoskop na rok 2021

1. Napisz do nas na adres email: moj@horoskop2021.pl (data urodzenia: rok, dzień i godzina, miejscowość urodzenia, podaj adres e-mail do przesłania zamówionego horoskopu, nazwa zamawianego horoskopu)

2. Po otrzymaniu od Ciebie maila, prześlemy Ci dane do dokonania przelewu

3. Po zaksięgowaniu środków na naszym koncie w czasie 3 dni roboczych prześlemy na podany przez Ciebie adres email zamówiony Twój indywidualny horoskop na rok 2021 w formacie pdf

Zamów Swój indywidualny horoskop na rok 2021 z opisem na 12 miesięcy

Zamów już dziś Swój indywidualny horoskop na rok 2021 przygotowany w oparciu o Twoją datę i miejsce urodzenia.

Twój indywidualny horoskop na rok 2021 otrzymasz w pliku PDF, który będzie miał od 4 do 8 stron. Będzie on zawierał omówienie Twojej prognozy powodzenia na rok 2021, mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia, wskazówki na szczęście i pomyślność w życiu osobistym, pracy, biznesie i finansach. 

 

Jak zamówisz indywidualny horoskop na rok 2021

1. Napisz do nas na adres email: moj@horoskop2021.pl (data urodzenia: rok, dzień i godzina, miejscowość urodzenia, podaj adres e-mail do przesłania zamówionego horoskopu, nazwa zamawianego horoskopu)

2. Po otrzymaniu od Ciebie maila, prześlemy Ci dane do dokonania przelewu

3. Po zaksięgowaniu środków na naszym koncie w czasie 3 dni roboczych prześlemy na podany przez Ciebie adres email zamówiony Twój indywidualny horoskop na rok 2021 w formacie pdf


Strzelec czyli osoby urodzone pomiędzy 22 listopada a 20 grudnia

Wszystkie osoby urodzone od 22 listopada do 20 grudnia włącznie urodziły się pod znakiem Strzelca.

Strzelec to ostatni znak potrójności ognia. Jest to znak powagi, uczciwości i szczerości.

Oczywiście urodziłeś się dla wielkich osiągnięć. Jedynymi rzeczami, które mogą opóźnić Twój postęp lub przeszkodzić Ci w osiągnięciu sukcesu, byłyby skłonności do zwątpienia, strachu, chorobliwości, niecierpliwości, nieuczciwości, braku wojowniczości, braku nadziei i radości oraz brak hojności.

Musisz uważnie przestudiować swoje słabe punkty i spróbować wyrwać się z tendencji do szybkiego wpadania w złość lub wściekłość na tych, którzy się z tobą nie zgadzają.

Włóż całą swoją siłę i energię we wszystko, co robisz i wiedz, że zawsze możesz odnieść sukces. Ogólnie rzecz biorąc, możesz osiągnąć to, czego się podejmiesz, mając pełną wiarę w swoją zdolność do odniesienia sukcesu. Absolutnie konieczne jest, aby ludzie Twojego znaku, bez względu na płeć, mieli nieograniczoną wiarę, nadzieję i zaufanie w swój potencjał do odnoszenia sukcesów. Jeśli boisz się sukcesu i masz wątpliwości co do możliwości osiągnięcia sukcesu w jakimkolwiek przedsięwzięciu, które masz na myśli, mądrze byłoby, gdybyś go porzucił, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie odniesiesz sukcesu.

Praca jest niezbędna dla Twojego szczęścia. Wszyscy ludzie tego znaku, którzy są bezczynni lub nie są stale zaangażowani w jakieś intensywne działania i interesujące projekty, mogą być bardzo nieszczęśliwi.

Polegaj całkowicie na własnych opiniach i nie pozwalaj nikomu wyłączać Cię lub zmieniać Twoje zdania, ponieważ Twój własny osąd na temat tego, co robić, a czego nie, jest o wiele bardziej wartościowy niż ocena przyjaciół lub znajomych.

Ludzie tego znaku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są przystosowani do biznesu i odnoszą sukcesy, gdy przykładają się do jednego wybranego projektu. Skoncentruj całą swoją energię i moce na tym, co masz w ręku i nie podejmuj nowego przedsięwzięcia, dopóki nie doprowadzisz obecnego do pomyślnego końca. Będziesz bardzo potężny i silny w takim stopniu, w jakim będziesz walczyć i pokonywać przeszkody, zwłaszcza swoje wady.

Nie musimy dużo mówić o Twoich błędach, ponieważ sam je znasz. Dlatego nie powiem o nich wiele, ale pozostawię Ci określenie swoich słabych punktów i zachęcam tylko do walki  z nimi z wytrwałością, aby osłabić każdą niską i złą tendencję, jaką możesz mieć.

Twój wielki sukces i szczęście będą zależeć od tego, jak wydobędziesz  i wykorzystasz wszystkie swoje dobre i wartościowe cechy, które posiadasz w naturalny sposób. Kiedy są one silne i dominują nad Twoją niższą naturą, będziesz bardzo czarującą i fascynującą osobą. Wtedy w miłości, biznesie, osiągnięciach społecznych lub kulturze odniesiesz sukces. Ludzie będą wtedy zachwycać się Twoimi cudownymi magnetycznymi i hipnotycznymi mocami, które uczynią Cię wszechmocnym w wywieraniu wpływu na mężczyzn i kobiety a także w przyciąganiu do siebie ludzi, którzy mogą Ci pomóc.

Bądź zawsze aktywny we własnych sprawach i nie trać czasu ani energii na mieszanie się w sprawy innych. Ludzie spod tego znaku robią wiele wspaniałych rzeczy na świecie, a wykształceni, oczytani i dobrze poinformowani niezmiennie osiągają wyróżnienia i gromadzą wielkie fortuny.

W relacjach z mężczyznami i kobietami dobrze jest być szczerym i otwartym, zawsze bystrym, wesołym i jowialnym. Jeśli jest coś, czego ludzie nie lubią, to jest to ponury, narzekający, jęczący mężczyzna lub kobieta, który ze smutną miną zawsze ma do opowiedzenia historię o nieszczęściu. Ludzie, którzy odnoszą sukcesy, to ci, którzy są zawsze pełni nadziei i radośni, którzy zawsze są na nogach i robią wszystko aby sprawić, że coś się zawsze ciekawego dzieje. I to jest właśnie to, co musisz naprawić w swoim umyśle, utrzymywać pozytywne nastawienie z myślą, że sprawię, że coś się interesującego wydarzy, odniosę sukces, będę szczęśliwy i radosny, będę widzieć tylko dobre i jasne rzeczy tego świata. Ten świat potrzebuje bardziej wesołych pracowników, bardziej przedsiębiorczych mężczyzn i kobiet, bardziej postępowych istot, bardziej odważnych i walecznych ludzi.

Porządek, dbałość o szczegóły, przezorne odkładanie pieniędzy na nagłe wypadki należą w znacznym stopniu do Twojego znaku i są tym, co sprawia, że tak wielu ludzi Strzelca odnosi tak cudowne sukcesy. Na ogół rozumieją następujące słowa mądrości wypowiedziane przez mądrego i dobrego człowieka:

„Droga do bogactwa jest tak prosta, jak droga na rynek. Zależy od dwóch słów - pracowitości i oszczędności, czyli nie marnuj ani czasu, ani pieniędzy, ale najlepiej wykorzystaj oba. Jeśli chcesz być bogaty, pomyśl zarówno o oszczędzaniu, jak i zarabianiu”.

Bieda jest przekleństwem i musi zostać zniesiona. Mędrcy w cichy i subtelny sposób we wszystkich swoich kazaniach, wykładach i pismach wprowadzają sugestie przeciw ubóstwu. Nieustannie modlimy się, aby umysły ludzi mogły pojąć prawdziwy i wzniosły sposób zdobywania pieniędzy i mądrego ich wykorzystywania. Twierdzimy, że nie zgromadzono nigdy wielkich fortun w nieuczciwy sposób; że aby zdobyć ogromne bogactwo, trzeba być uczciwym i mądrym i umieć mądrze z niego korzystać po jego zdobyciu.

W pełni rozwinięci, kulturalni, wyrafinowani i wykształceni ludzie Strzelca są bardzo intuicyjni, ich umysły nieustannie biegną do przodu i dość dokładnie przepowiadają nadchodzące wydarzenia. Stają się błyskotliwymi rozmówcami i w sumie bardzo kochanymi ludźmi. Dużo czytania, dobrej, porywającej muzyki, sportów na świeżym powietrzu, tańców i spotkań z uczonymi i błyskotliwymi ludźmi jest dla Ciebie korzystne.

Znakiem tym rządzi Jowisz, a klejnoty przypisane do znaku Strzelca to karbunkuł, diament i turkus. Astralne kolory to złoty, czerwony i zielony. Choroby, na które najczęściej cierpisz, to reumatyzm i dolegliwości żołądkowe.

Twoimi najlepszymi towarzyszami są ci, którzy urodzili się w Baranie, Wodniku, Wadze, Pannie i pod Twoim własnym znakiem.

Osoby urodzone pod tym znakiem mają bardzo wyraziste oczy, są aktywne i pełne wdzięku, a ich ruchy są szybkie.

Niech pokój i błogosławieństwa Błogosławionego, wszystkich aniołów i wszystkich mędrców Wszechświata będą zawsze z Wami, droga siostro lub bracie Strzelcu.
 
 

 
Skorpion-Strzelec 22-28 listopada
 
Jeśli Twój pierwszy oddech został zaczerpnięty, gdy jeden znak wstępował w inny, będziesz miał cechy obu znaków. Pobyt w znaku trwa sześć dni (22-28 listopada). Z każdym dniem znak Skorpiona coraz mniej obdarza Strzelca niektórymi swoimi cechami.

Osoby urodzone w którymkolwiek z tych sześciu dni (22-28 listopada) są przyjemne w mowie i wdzięczne w manierze oraz są niezwykłymi naśladowcami. Sumienie Strzelca czasami ciężko walczy z bardziej otwartymi zasadami moralnymi Skorpiona, ale Strzelec zwykle zwycięża.

Jeśli mieszkaniec tego czasu przejściowego podejmuje nieczyste lub rozproszone życie, jego zejście jest najszybsze. Osoby urodzone w tym czasie tworzą najlepszych żołnierzy, chirurgów i prawników, ponieważ są pozbawieni wszelkiego strachu. Kobieta jest prawem we własnym domu i surowo radzi sobie z każdym nieposłuszeństwem.

Osoby te wymagają pochwały i szacunku za swoje dobre uczynki, a jeśli tego nie dostają, ma to wyraźny wpływ na ich szczęście. Mieszkańcy tego czasu przejściowego są niezwykle błyskotliwi i zdolni do wielkiej nauki, ale brakuje im cierpliwości i często kłopoczą się niepotrzebnie aż do grobu.

Czasami siły z tych dwóch znaków tworzą wrażliwego pesymistę. Z reguły jednak ludzie z cechami tych dwóch znaków są bardzo mili.
 

Strzelec - Łucznik. Sagittarius - Dom Archera

Słońce wkracza do Zodiakalnego Domu Strzelca Łucznika 23 listopada i pozostaje do około 21 grudnia.

Ten dom jest symbolizowany przez Centaura uzbrojonego w łuk gotowy do wystrzelenia strzały i rządzi nim planeta Jowisz.

Strzelec Łucznik tworzy jedną z konstelacji na półkuli południowej, położoną pomiędzy Skorpionem Skorpionem a Koziorożcem Koziorożcem. Łuk Łucznika w konstelacji zawiera trzy największe gwiazdy z tej grupy, dzięki czemu można bez trudu śledzić jego kształt, co stanowi kolejną ilustrację biblijnej historii przedstawionej na niebie, o czym wspomina pan RA Proctor, astronom . Należy pamiętać, że w poprzednim rozdziale zauważyliśmy, że kiedyś Wagę symbolizował ołtarz, a pan Proctor mówi opisując tę konstelację:

"Dalej po ołtarzu (zbudowanym przez Noego po opuszczeniu arki), a właściwie w dymie z ołtarza, znajduje się łuk Strzelca i odpowiadając temu czytamy, że Bóg, gdy dotarł do niego smak Ołtarza, powiedział: "Położyłem mój łuk w obłoku i stanie się, kiedy przyniosę chmurę nad ziemię, w chmurze będzie widoczny łuk". Niedaleko statku Argo (Arka) znowu znajduje się kruk, siedzący na Hydrze (wielkim wężu morskim), przedstawiony w starych rzeźbach zanurzonych w falach oceanu, na których unosiła się Arka. "

Grecy również przyjęli Centaura jako symbol tej konstelacji, ale zgodnie z ich mitologią Centaur był Chironem, synem Saturna, który mieszkając w lesie studiował lecznicze właściwości ziół z tak dobrym skutkiem, że stał się najwyższym lekarzem . Zasłynął też ze swoich umiejętności astronomicznych i biegłości w wiedzy naukowej, dzięki czemu został z kolei instruktorem Achillesa, Herkulesa i Eskulapa. Posługując się strzałami Herkulesa, które zostały zatrute przez zanurzenie w krwi Hydry, przypadkowo upuścił jedną osobę na stopę, zadając ranę, której pomimo swoich wielkich umiejętności medycznych nie był w stanie wyleczyć. Ponieważ urodził się z nieśmiertelnych rodziców, nie mógł umrzeć, więc bogowie, aby uwolnić go od potwornego bólu, przenieśli go do nieba, aby uformować tę konstelację.

„Pośród złotych gwiazd stoi teraz promiennie
 I popycha Skorpiona swoim wygiętym łukiem. "

Jedną z najbardziej zauważalnych cech osób urodzonych pod wpływem Strzelca jest bystrość, spostrzegawczości i dokładność w wyczuwaniu słabych punktów u bohaterów, przypominających Łucznika, który jest gotowy do wystrzelenia strzały, której rzadko udaje się trafić. znak. Strzelcy mają zdecydowany sposób wyrażania swojej opinii, której nigdy nie można pomylić, ponieważ dokładnie pasuje do przypadku; za ich słowami kryje się intuicja, która daje im siłę inspiracji. Są postępowe, przedsiębiorcze i prorocze. Mając jasną wiedzę i percepcję tego, co chcą osiągnąć, a ich myśli koncentrują się na celu, do którego są przeznaczone, okoliczności ich nie pokonują. Rozwiązują wiele problemów życiowych i radzą sobie z najgorszymi problemami z jak najmniejszą trudnością.

Będąc miłośnikami wolności, na ogół będą znajdowali swoich własnych panów lub, jeśli są zatrudnieni, na takiej pozycji, która daje im maksimum wolności i niezależności, i rzadko są bez pieniędzy lub środków do ich zdobycia. Ich poczucie sprawiedliwości i przydatności rzeczy jest bardzo żywe i mają wielką dumę z rodziny, każde złe traktowanie lub surowość wobec tych, których lubią, jest z nimi prawie osobistą zniewagą i pomimo faktu, że z reguły myślą o swoich sprawach, jeśli chodzi o osoby z zewnątrz, ich sympatyczny i lojalny charakter sprawia, że szybko zauważają i urażają wszelkie drobne lub ingerencje w imieniu ich rodzin lub nielicznych, do których są przywiązani. Mózg jest jasny i szybki w przyswajaniu nowych idei i nowych trybów życia, a usposobienie naturalnie szczere i uczciwe, ale co ciekawe, jest jednocześnie pewna czujność i nieufność wobec obcych, co prowadzi do oszustwa, a jednocześnie nie lubi i próbuje unikajcie tego, bo nienawidzą tajemnicy i udawania. Ich aspiracje są wzniosłe, wzniosłe i wyrafinowane, a będąc pełnymi nadziei, radosnymi i młodzieńczymi nawet w podeszłym wieku, są ogólnie popularne i odnoszą sukcesy, chociaż rzadko przodują jako studenci lub w zawodach literackich.

Maniery tego typu są zazwyczaj uprzejme i uprzejme, a temperament na ogół wyrównany, chociaż przy najmniejszej prowokacji przy najmniejszej prowokacji, gdy działa pod wpływem chwili, może się nieoczekiwanie uciec. Mając przewagę nad wolniej myślącymi typami, celują w złości w jakimś wrażliwym punkcie, wracając za każdym razem do domu, ponieważ gdy są osobiste, są bardzo osobiste, chociaż nigdy dobrowolnie złośliwi, często w ten sposób mówią więcej, niż naprawdę mają na myśli lub zamierzali i chociaż szybko dochodzą do siebie po rozdrażnieniu, skutki ich złości po obudzeniu są długotrwałe.

Kiedy ich otoczenie i zawód pozwalają im prowadzić zdrowe życie, tworzą wspaniałe postacie, najbardziej potrzebne jest otwarte powietrze, aby umożliwić im wciągnięcie w siebie witalności i energii, której potrzebują. W przeciwnym razie mogą stać się niespokojni, znajdujący błędy, zbuntowani, wymagający, dominujący i trudni w utrzymaniu i zawsze powinni mieć możliwość dokonywania zmian w swoich zawodach bez przeszkód i sprzeciwów, przy czym jakiekolwiek ograniczenia są katastrofalne dla ich rozwoju, powodując zdegenerowały się w nieciekawe, słabe i niezdecydowane postacie. Ogólnie rzecz biorąc, mają jasną koncepcję tego, co chcą osiągnąć, a ponieważ naturalnie lubią sport i wszelkiego rodzaju ćwiczenia na świeżym powietrzu, są mniej podatni na słabości. Mając zdolności i dalekowzroczność powyżej średniej, uprzedzony jest uzbrojony, a jako dzieci ten typ często jest zarówno jasnowidzem, jak i jasnowidzem. Są miłośnikami higieny, a mając największą niechęć do ciasnego otoczenia wybierają naturalnie zawody, w których mogą cieszyć się wolnością słowa i działania, z dużą ilością miejsca, światła i powietrza. Wyróżniają się jako sędziowie, prezesi, generałowie, dowódcy, dyrektorzy, inspektorzy szkół, fabryk i warsztatów, a także inspektorzy sanitarni, kierownicy, kuratorzy itp., Nienawidząc wszystkich podległych im stanowisk.

Osoby te lubią również zwierzęta, więc nie jest zaskakujące, że konie i psy są ich stałymi towarzyszami i wydają się reagować na ich życzenia i pragnienia przy niewielkim przeszkoleniu; Pod tym znakiem znajduje się wielu zapalonych sportowców, którzy lubią włóczyć się po długich odcinkach kraju lub odnajdują swoje najprzyjemniejsze formy wypoczynku na wietrznych stokach i wzgórzach. Często są również spotykani jako hodowcy psów, weterynarze, handlarze końmi, hodowcy gołębi i inne powołania, które pozwalają im na kontakt ze zwierzętami i życie na świeżym powietrzu, w wyniku czego wydają się bardziej odpowiedzialni niż inni. typy do wypadków związanych z końmi.

Głównymi dolegliwościami, na które narażeni są ci pacjenci, są dolegliwości oskrzeli i płuc, reumatyzm, urazy ud i bioder (którymi kieruje się ten znak), siniaki, skręcenia, złamania i choroby układu tętniczego, udar i dolegliwości, które powstają z obfitego nawyku i niszczą krew.

W życiu małżeńskim nie zawsze mają szczęście, ich żądanie indywidualności, wolności myśli i działania z wielką dumą rodzinną często powoduje nieporozumienia, a nawet zazdrość. Bycie chorobliwie wrażliwym na chłód lub obojętność, wyimaginowane lub prawdziwe są bardzo dotkliwe. Dając z siebie wszystko, żądają w zamian tego, co najlepsze, a jeśli raz zostaną oszukani, rzadko całkowicie wybaczają, chociaż kiedy nieszczęśliwie łączą się w pary, z reguły robią to najlepiej światu zewnętrznemu, unikając rozgłosu ich wewnętrznych różnic, błędów lub błędów. . Okaże się, że najlepiej harmonizują z typami Barana, Lwa, Wodnika i Wagi, a najmniej sympatyczni będą dla nich Ryby i Panna.

Klejnotem najlepiej dopasowanym i powszechnie uznanym za najkorzystniejszy dla tego typu jest Topaz; a chryzolit również jest dla nich szczęśliwy.

Topaz

Topaz występuje w różnych kolorach - białym, żółtym, różowym, zielonym i czarnym; ale to w pierwszych trzech kolorach są one powszechnie używane jako klejnoty.

Najlepsze kamienie pochodzą z Brazylii i Meksyku, ale można je również znaleźć na Syberii, w Indiach oraz w wielu częściach Europy i Wielkiej Brytanii. Najcenniejsza jest odmiana różowa, naturalnie występująca w Ameryce Południowej; ale odkryto, że niektóre gatunki żółte można sztucznie zmienić na ten kolor pod wpływem specjalnej obróbki cieplnej.

Biały topaz z Brazylii występuje w formie żwirowej, pozbawionej skaz i jest bardzo twardym, jasnym kamieniem, który może uzyskać bardzo wysoki połysk. Czasami jest uważany za diament i jest znany w swoim rodzinnym kraju jako Diament Niewolnika, chociaż nie dorównuje diamentowi w blasku i opalizowaniu.

Szafranowo-żółta odmiana znaleziona na Cejlonie, znana jako indyjski topaz, zawsze była popularna w całych Indiach jako talizman, noszona dla zdrowia, ostrożności, roztropności i zapobiegania nagłej śmierci. Ze względu na te same cechy jego przychylność jest równie silna w całej Birmie i zawsze jest zawarta w Nan-Ratan, świętym klejnocie z dziewięciu kamieni, który stanowi najważniejszą ozdobę w birmańskich regaliach, co można zobaczyć w klejnotach, które są teraz na wystawie w Indian Museum w South Kensington.

Według Pliniusza, nazwa Topaz pochodzi od wyspy Topazos na Morzu Czerwonym, gdzie został znaleziony, i mówi, że Topazein w języku troglodytów oznacza „szukać”, wyspa jest tak często zagubiona wśród mgieł . Niektórzy piraci, którzy byli na tej wyspie związani z pogodą i cierpiący z powodu głodu, wyrywając korzenie dla pożywienia, przypadkowo odkryli kamień. Z przekazanych nam opisów wynika, że chryzolit był często używany mylnie z topazem, a ponieważ domy zodiakalne, które reprezentują dwa kamienie, są ze sobą w harmonii, chryzolit będzie również korzystnym kamieniem dla poddani Strzelca.

Gabelschoverus wspomina, że cesarz Hadrian, którego panowanie należało do najbogatszych i najspokojniejszych w historii Rzymu, i który był najbardziej żarliwy w szerzeniu chrześcijaństwa, pisząc nawet przemówienie do swojej duszy na łożu śmierci (co zainspirowało wiersz papieża „The Dying Christian to his Soul ”), użyty jako talizman antycznego pierścienia z topazem, na którym wyryto rzymskimi literami słowa NATURA - DEFICIT, —FORTUNA — MUTATUR, —DEUS — OMNIA — CERNIT, wyraz wiary w Wszechmogący, aby unieważnić Naturę i Fortunę, które są najbardziej odpowiednie dla właściciela pierścienia.

Świeże powietrze było niezbędne zarówno dla starożytnych, jak i dla współczesnych poddanych Strzelca, o czym świadczy fakt, że Rzymianie nosili ten klejnot jako środek konserwujący przed szkodliwą atmosferą, a także w celu ochrony jego noszącego przed niebezpieczeństwami i niebezpieczeństwami w podróży, urazami od oparzeń i oparzeń oraz aby zapobiec wszelkim dolegliwościom w klatce piersiowej i jelitach.

Topaz został nazwany przez Pliniusza „Kamieniem Siły” i opisuje go jako najcenniejsze kamienie, które mają dominujący odcień pomarańczy w kolorze. Albertus Magnus poleca go jako lekarstwo na dnę, a Camillus Leonardus jako zaklęcie przeciwko hemoroidom; szaleństwo i nagła śmierć; także po to, by przynosić bogactwa noszącym je i łaski książąt.

W średniowieczu wierzono, że zaklęcia rozwiewane były oprawiane w złoto i wiązane na lewym ramieniu lub zawieszane na szyi. Chronił przed zmysłowością, uspokajał złość i szaleństwo, wzmacniał intelekt, rozjaśniał dowcip, dawał radość i zadowolenie, odpędzał rozmyślania i lęki. Był również noszony jako lek na astmę i jako środek na bezsenność, czasami był pudrowany i piany w winie.

Marbodus oddaje swoje zalety wierszem, przetłumaczonym przez wielebnego C. W. Kinga, w następujący sposób:

„Topaz to rzadki klejnot
 I dlatego należy go kupić drogo.
 Stworzona z odcieni złotego światła,
 I z niebiańskim blaskiem jasnym,
 Tutaj widzisz pochylonego na studiach mężczyznę,
 Życie spędzone na kontemplacji. "

Topaz nie będzie miał jednak szczęścia dla osób urodzonych w okresach Ryb i Panny.

Okres - Konstelacja - Łuk w chmurze - Mitologia - Charakterystyka typu - Stosowność symbolu - Konieczność świeżego powietrza - Zawody - Dolegliwości - Relacje małżeńskie - Klejnot domu - Topaz - Nain-Ratan - Pliniusz i Topaz - odkrycie kamienia - cesarz Hadrian i jego pierścień - stosowność kamienia do typu - kamień siły - jako talizman przeciwko astmie - marbodus i topaz - chryzolit również sprzyjający.
 

Tarot IX. Pustelnik. Strzelec

IX. Pustelnik. Strzelec
 
IX. Pustelnik. Strzelec

P .: „Ludzkość pełniąca funkcję Boga Ducha Świętego. Ludzka siła twórcza”. Rzeczywiście, jest to wyraźnie Strzelec dla każdego astrologa. W tym samym wierszu autor mógł wspomnieć, że Hierofant (Lew) reprezentuje Boga Syna.

Hebrajska litera „Thet przedstawia dach i nasuwa ideę bezpieczeństwa i ochrony... Ochrony zapewnianej przez mądrość”. Astrolog mówi: Dziewiąty dom to dom Mistrza - idea mądrości i ochrony w jednym; Mistrz faktycznie chroni swoich uczniów jak dach. . . w pewnym sensie.

Znakiem jest siła myśli, twórczy umysł, idealizm, które rzucają własne światło na rzeczy poniżej, a co za tym idzie Strzelec jest niezwykły, ponieważ zawsze widzi rzeczy we własnym świetle i próbuje rzucić światło na rzeczy, aby pouczyć innych. ludzie. On jest wiecznym podróżnikiem, niestrudzonym wędrowcem. I psychicznie jest zawsze mniej lub bardziej samotny. Wszystko to jest bardzo wyraźnie symbolizowane w karcie Pustelnika, która reprezentuje idee, perspektywy, wpływy duchowe lub moralne oraz światło rzucane na przedmioty tego ziemskiego życia. W wróżeniu oznacza nauczycieli, autorytety prawne, doradców i przewodników oraz zasady przewodnie we wszystkim i pytaniach w odniesieniu do kwerenta.

Ale przede wszystkim jest to jego własny idealizm itp. Kierunek, w którym biegną jego myśli.

Na starszych kartach Pustelnik osłania swoje światło z jednej strony płaszczem. Może to wskazywać na nawyk Strzelców do unikania i rozbrajania sprzeczności z wyprzedzeniem, znając intuicyjnie moc ciemności. Opiera się na sztabie wiedzy w sprawach ziemskich.

W. ma całkowitą rację, mówiąc, że „Roztropność jest najmniejszym ze znaczeń i najmniej istotnym”. Niektórzy autorzy (M.) uważali tę kartę za symbol `` roztropności '', ale w rzeczywistości Strzelec nie jest zbyt znany z tej cnoty, chociaż karta jest naprawdę Strzelecka i nic więcej. Potwierdza to ponownie uderzające wyjaśnienie W.: „Jego latarnia sygnalizuje, że„ tam, gdzie ja jestem, ty też możesz być ”. To jest stereotypowy sposób myślenia Strzelca.
 

 
Różnica w stosunku do konwencjonalnych modeli na tej karcie polega tylko na tym, że lampa nie jest częściowo osłonięta płaszczem jej nosiciela, który łączy ideę Przedwiecznego ze Światłem Świata. Jest to gwiazda, która świeci w latarni. Powiedziałem, że jest to karta osiągnięć i aby rozszerzyć tę koncepcję, widać postać trzymającą latarnię na wzniesieniu. Dlatego Pustelnik nie jest, jak wyjaśnił Court de Gebelin, mądrym człowiekiem poszukującym prawdy i sprawiedliwości; nie jest też, jak proponuje późniejsze wyjaśnienie, szczególnym przykładem doświadczenia. Jego latarnia sygnalizuje, że „gdzie ja jestem, ty też możesz być”.

Jest to ponadto karta, która jest rozumiana dość niepoprawnie, gdy łączy się ją z ideą okultystycznej izolacji, jako ochrony osobistego magnetyzmu przed domieszką. To jeden z niepoważnych renderingów, które zawdzięczamy Éliphas Lévi. Został on przyjęty przez francuski Zakon Martynizmu i niektórzy z nas słyszeli wiele o Milczącej i Nieznanej Filozofii, otoczonej jego płaszczem ze znajomości profanum. W prawdziwym martynizmie znaczenie terminu Philosophe inconnu było innego rzędu. Nie odnosiło się ono do zamierzonego ukrycia ustanowionych tajemnic, a tym bardziej ich substytutów, ale - podobnie jak sama karta - do prawdy, że Boskie Tajemnice zapewniają sobie ochronę przed nieprzygotowanymi.
 

Strzelec 22 listopada do 21 grudnia

Należy do tej części ciała, którą reprezentują uda, a która dotyczy układu nerwowego mięśniowego i ruchowego. Wiodącą cechą tego charakteru jest władza wykonawcza. Osoby należące do Strzelca są odważne, nieustraszone, zdeterminowane i waleczne. We wszystkim, co robią i mówią, są bardzo zdecydowani. Są skłonni do zbyt szybkiego podejmowania decyzji, działania i mówienia. Są osobami jednej myśli i jednej idei naraz; Aby zrealizować tę jedną myśl, wrzucają w nią całą swoją energię, bez odpowiedniego ważenia i równoważenia konsekwencji i trudności na linii swojego działania. Ich umysł nieustannie biegnie naprzód, wykraczając poza teraźniejszość; mają stałą tendencję do spoglądania w przyszłość i przewidywania wydarzeń: dotyczy to nawet drobiazgów, takich jak zapowiadanie, kto nadchodzi, kiedy dzwoni dzwonek do drzwi, czy słychać kroki itp. Nie zawsze mają rację w swoich proroctwach, jednak jednak często nie lubią się poddawać, gdy się mylą. W rozmowie są skłonni odpowiedzieć, zanim zdanie zostanie w pełni sformułowane lub wyrażona myśl, a nawet wtedy, gdy osoba jeszcze mówi. Często mylą się z powodu aktywności swojego umysłu; na przykład w przypadku wysłuchania opowiadanej historii ich myśl biegnie naprzód i formułuje wniosek przed osiągnięciem końca; a kiedy przychodzą, by powtórzyć tę historię komuś innemu, są prawie pewni, że opowiedzą ją na podstawie własnych wniosków, czy to dobrych, czy złych, i będą bardzo pewni, że mają rację. Tutaj dzieci, a nawet osoby dorosłe, urodzone pod tym znakiem, mogą otrzymać nazwę fabrykacji, gdy nie jest to intencją. Są dość skłonni do wyrażenia pierwszej rzeczy, która przychodzi im do głowy, i dokładnie wtedy, gdy uderza ich, bez względu na konsekwencje; z tego powodu często są prowadzeni do walki, robią sobie wrogów i szorstko rozmawiają z przyjaciółmi. Nienawidzą wszystkiego, co jest ukryte lub tajne, a nawet tajnych organizacji. Żaden znak nie jest celowo bardziej uczciwy niż ten i żaden z nich nie jest tak podatny na to, by ludzie, którzy ich nie rozumieją, nazwali go nieuczciwym. Posuwają się do skrajności we wszystkim, co robią, będąc nadgorliwymi i optymistycznymi w tym, co podejmują. Jako przyjaciele są tacy z całej swej istoty, a jako wrogowie również popadają w skrajności; ich dobre serce i kochająca, współczująca natura powstrzymuje ich jednak od aktów przemocy i złych uczynków. Są bardzo szybcy i bardzo porywczy iz nagłego impulsu często robią to, czego im żal.

Mają wielką władzę nad swoją naturą seksualną i mają naturalną skłonność do czystości, i stąd, jako główna przyczyna, mają wielką siłę fizyczną. Często zdarza się, że ludzie z tym znakiem mają więcej energii nerwowej niż ścięgna ich ciała są w stanie wytrzymać, gdy działają podekscytowani. Są to fizycznie najsilniejsze osoby ze wszystkich dwunastu znaków. Kochają naukę, higienę i własną kulturę, ale nie poświęcają im zbytniej uwagi, chyba że wykonują zawód naukowy. Nienawidzą rozwiązłości i skrajnego pobłażania funkcjom seksualnym, a ich umiar w tym kierunku jest czasami przyczyną braku harmonii domowej, zwłaszcza jeśli nie jest odpowiednio kojarzony. Są wierni i oddani sprawie, której się opowiadają, ale wymagają aktywności, w przeciwnym razie tracą zainteresowanie i zwracają się do czegoś innego, gdzie mogą znaleźć aktywne i pożyteczne zatrudnienie.

Choroby, na które są najbardziej podatne, to rwa kulszowa, bóle reumatyczne oraz osłabienie klatki piersiowej i płuc z tendencją do spożycia; aby temu zapobiec, powinni unikać w jak największym stopniu wilgotnych miejsc. Z reguły zajmują się sprawami wykonawców, gdzie do gry wchodzą ich energie fizyczne. Często są bardzo dobrze zorganizowane i intuicyjne, mają wiele z prawdziwej natury prorockiej, przewidują nadchodzące katastrofy społeczne i narodowe; często też wczesnym rankiem mają wizje rzeczy, które przyjdą do nas i rodziny, ale ich przewidywanie dotyczy głównie wydarzeń o charakterze narodowym i ogólnym. Nie są tym, co można by uznać za przesądne w ich religijnej naturze, ale są w dużej mierze skłonni do jej praktycznego przestrzegania.

Niektórzy z najlepszych muzyków wywodzą się z tego znaku, ponieważ ich aktywny, energiczny charakter sprawia, że ich muzyka jest genialna i akceptowalna. Charakteryzują się wielką wiernością w relacjach miłosnych, a jeśli nie uda im się zdobyć wybranego przez siebie przedmiotu, to zwykle zgorzknia to całą ich życiową przyszłość. Są bardzo domowe w swoich skłonnościach, życzliwe, sympatyczne, oddane i kochające, i pragną podobnego wyrazu twarzy od swojego towarzysza; a nie mogąc tego znaleźć, ich własna demonstracyjna natura prowadzi ich do mówienia ostrych rzeczy tym, których kochają. Nie przyjmują życzliwie sprzeciwu; ale jeśli można podać dobry powód, łatwo ich przekonać i pogodzić, a także odpędzić wszelkie urazy. Ta natura wywodzi się z niezwykle aktywnych nawyków cielesnych, z dużym oddaniem dla domu, rodziny, a czasem religii ze strony rodziców.

Jeśli osoby urodzone pod tym znakiem wycofują się z biznesu i zaprzestają wysiłków, stają się chorobliwe, wymagające, nietowarzyskie, niezadowolone i skłonne do szukania błędów bez uzasadnionej przyczyny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl