Kybalion. Tajemna wiedza hermetyczna i mistyczna

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 Kybalion. Hermetyczny traktat mistyczny

Kybalion to hermetyczny traktat z 1908 roku, autorstwa anonimowych osób, podpisujących się jako Trzej Wtajemniczeni. Zawartość tej książki ma być częścią nauk Hermesa Trismegistosa. Kybalion przedstawia filozofię hermetyzmu i siedem praw, na których się ona opiera:

Prawo mentalizmu (umysłowości): Wszystko jest umysłem; Wszechświat jest Mentalny; Wszechświat składa się z myśli
Prawo powiązania: Jak na górze, tak i na dole; Jak na dole, tak i na górze
Prawo wibracji: Nic nie spoczywa; Wszystko się porusza; Wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje
Prawo biegunowości (dwoistości): "Wszystko jest dwoiste (podwójne); wszystko ma swoje bieguny; wszystko ma swoje pary przeciwieństw; to i przeciwne do niego są tym samym (podobne i niepodobne są tym samym); przeciwieństwa mają identyczną naturę (są identyczne w swojej naturze), różnica leży w natężeniu; skrajności się spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami; wszystkie paradoksy da się pogodzić"
Prawo rytmu: "Wszystko wpływa i wypływa; Wszystko płynie, na zewnątrz i do środka; wszystko ma swoje pływy (fale); wszystko wznosi się i opada (wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają); ruch wahadła manifestuje (przejawia) się we wszystkim; odchylenie w lewo jest równe odchyleniu w prawo (miara wychylenia w prawo jest miarą wychylenia w lewo); rytm dąży do wyrównania (rytm się kompensuje)"
Prawo przyczyny i skutku: Każda przyczyna ma swój skutek, a każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieje się według Prawa; przypadek nie jest niczym innym, jak inną nazwą Prawa, gdy ono nie jest rozpoznane (przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa); istnieje wiele poziomów, na których rozgrywają się przyczyny, lecz nic nie ucieknie przed Prawem (istnieje wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie wymyka się Prawu)
Prawo rodzaju (płci): Rodzaj (płeć) jest we wszystkim; wszystko ma swoje męskie i kobiece pierwiastki (aspekty); rodzaj (płeć) przejawia się (manifestuje) na wszystkich poziomach (płaszczyznach)


KYBALION

Studium hermetycznej filozofii starożytnego Egiptu i Grecji

TRZECH WTAJEMNICZONYCH

 

Wprowadzenie

Z wielką przyjemnością przedstawiamy studentom i badaczom Tajnych Doktryn tę małą pracę opartą na pradawnych naukach hermetycznych. Tak mało napisano na ten temat, pomimo niezliczonych odniesień do Nauk w wielu dziełach dotyczących okultyzmu, że wielu gorliwych poszukiwaczy tajemnych prawd z pewnością z radością przyjmie pojawienie się tego tomu.

Celem tej pracy nie jest głoszenie jakiejkolwiek specjalnej filozofii lub doktryny, ale raczej przedstawienie studentom uniwersalnej prawdy. Prawdy, która pozwoli połączyć w jedno wiele fragmentów wiedzy okultystycznej z którą mogli już się zapoznać wcześniej. Prawdy, która uporządkuje często nawet przeciwstawne sobie idee i ustabilizuje chaos zniechęcający początkujących w odkrywaniu tajemnic nauki hermetycznej.

Naszym zamiarem nie jest wzniesienie nowej Świątyni Wiedzy, ale raczej oddanie w ręce ucznia Uniwersalnego Klucza, za pomocą którego może on otworzyć wiele wewnętrznych drzwi w Świątyni Tajemnicy.

Źródło: Sacred-texts.com


 

Twoja indywidualna Prognoza Powodzenia na rok 2021

Już dziś zamów Swoją indywidualną Prognozę Powodzenia. Twoja Prognoza Powodzenia opisuje aspekty związane z życiem codziennym, zawodowym, uczuciowym, zdrowotnym i finansowym. Przygotujemy dla Ciebie Twoją indywidualną Prognozę Powodzenia dzienną, tygodniową, miesięczną, roczną, lub dzienną na 365 dni w roku.

Zamów Swoją indywidualną Prognozę Powodzenia

Zamów już dziś Swoją indywidualną Prognozę Powodzenia przygotowaną przez naszych specjalistów w oparciu o Twoją datę i miejsce urodzenia.

Swoją indywidualną Prognozę Powodzenia otrzymasz w pliku PDF, który będzie miał od 1 do 8 stron. Będzie on zawierał omówienie Twojej prognozy powodzenia, mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia, wskazówki na szczęście i pomyślność w życiu osobistym, pracy, biznesie i finansach. 

 

Jak zamówisz indywidualną Prognozę Powodzenia

1. Napisz do nas na adres email: moj@horoskop2021.pl (data urodzenia: rok, dzień i godzina, miejscowość urodzenia, podaj adres e-mail do przesłania zamówionej prognozy, nazwa zamawianej prognozy)

2. Po otrzymaniu od Ciebie maila, prześlemy Ci dane do dokonania przelewu

3. Po zaksięgowaniu środków na naszym koncie w czasie 3-10 dni roboczych prześlemy na podany przez Ciebie adres email zamówioną Twoją indywidualną Prognozę Powodzenia w formacie pdf

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl